Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor

INSPIRUJEMY, BY
WIEDZIEĆ JAQ

 QnowHow to kawał solidnej wiedzy dostarczonej przez najlepszych profesjonalistów pracujących w zespole TQMsoft.

 

 

Centralny system nadzoru jakości

Centralny system nadzoru jakości

23.10.2020
Centralny system nadzoru jakości

Zapewnianie jakości

Obecne wymagania zapewnienie jakości wymuszają na firmach produkcyjnych prowadzenie kontroli produkcji, nadzoru nad dokumentacją i wielu innych działań pro-jakościowych. Spełnienie tych wymagań bez aplikacji wspierającej jakość staje się trudne i uciążliwe. Firmy powszechnie zaczynają więc wdrażać aplikacje do nadzoru jakości. Przy wdrożeniu często okazuje się, że problemem staje się koszt wdrożenia, przy założeniu pokrycia aplikacją wiesza liczbę zakładów, istotne stają się też takie zagadnienia, jak: wymiana danych pomiędzy odrębnymi jednostkami tej samej firmy czy przepływ danych od dostawców.

QDA

Okazuje się, że architektura wdrażanej przez TQMsoft aplikacji QDA świetnie pasuje dla tego typu instalacji i znacznie ułatwia rozwiązanie powyższych problemów. Dzięki strukturze Klient serwer i elastycznemu podejściu do definiowania baz danych. 

Klient ma możliwość wyboru architektury rozwiązania:

Odrębne aplikacje - elastyczność

Najprostsza wersja zapewnia pracę na odrębnych aplikacjach w każdej z lokalizacji firmy z możliwością wykorzystania jednego formatu danych do raportowania i analiz. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest duża elastyczność każdego zakładu w konfigurowaniu aplikacji do własnych potrzeb.

 

Centralna aplikacja - redukcja kosztów

Drugą opcją jest wykorzystanie jednej centralnej aplikacji, zaletą tej wersji jest redukcja kosztów koniecznych do zakupu licencji i modułów funkcjonalnych oraz pełna standaryzacja konfiguracji.

W opcji tej w dalszym ciągu Klient może zdecydować czy chce używać jednej bazy danych zawierającej dokumentację i dane z każdego zakładu, czy też ustawić dla każdego z zakładu odrębną bazę zawierającą produkty, plany kontroli i dane pomiarowe.

Dla najbardziej wymagających Klientów można połączyć lokalne instalacje dostosowane do lokalnych potrzeb z centralnymi serwerami, które przetwarzają dane i komunikują się z zewnętrznymi systemami ERP/MES:

TQMsoft od 15 lat prowadzi wdrożenia aplikacji do zarządzania i kontroli jakości.

 

Marcin Herod
Dyrektor Działu Rozwiązań Inżynierskich
wdrozenia@tqmsoft.eu

 

Podobne w kategorii

Budżetowanie aplikacji do kontroli jakość

Budżetowanie aplikacji do kontroli jakość

Marcin Herod
Marcin Herod
Dyrektor Działu Rozwiązań Inżynierskich
Bazując na naszym doświadczeniu, chcielibyśmy zwrócić uwagę na ważne aspekty dotyczące digitalizacji Państwa produkcji i zarządzania jakością, a tym samym mamy nadzieję pomóc w sprawnym wdrażaniu nowych rozwiązań.
15.03.2022
Czytaj więcej