Kontrola jakości

Podsumowanie

Dla optymalnego zarządzania jakością niezbędna jest skuteczna identyfikacja oraz odpowiednie zarządzanie cyklem życia jakości. Przy codzienne ogromnej produkcji i zwiększającej się liczbie danych, rejestrowanie każdego aspektu wpływa na wymogi zgodności i codzienną produktywność.

Cykl życia jakości

Cykl życia jakości to strategia korporacyjna, która koncentruje się na dostosowaniu rozwoju produktu, doskonalenia procesów i wdrażania technologii do kluczowych celów biznesowych.

Oczywiście, im wcześniej w cyklu zostanie wdrożona kontrola jakości, tym wyższa będzie rzeczywista jakość produktu i tym więcej kosztów zostanie zaoszczędzonych. W idealnej sytuacji jakość jest wprowadzana od samego początku, w fazie planowania i projektowania produktu.

Rozwiązanie QDA SOLUTIONS w zakresie identyfikowalności i zarządzania cyklem życia produktu umożliwia podejmowanie trafnych decyzji zarządczych poprzez integrację danych jakościowych i analiz ze wszystkich punktów widzenia. Ogranicza ono działania związane z wycofywaniem produktów z rynku poprzez rejestrowanie wadliwych procesów produkcyjnych w czasie rzeczywistym. Identyfikowalność poparta rzetelnymi danymi poprawia jakość przy pierwszym podejściu, redukuje defekty, konieczność przeróbek i zgłaszanie roszczeń gwarancyjnych.

Korzyści

  • Integracja z systemami ERP/MES
  • Spójność danych jakościowych z informacjami o możliwościach śledzenia informacji
  • Widoczność statusu wyrobów w czasie rzeczywistym
  • Funkcje centrum kontroli
  • Spójność danych jakościowych z informacjami o identyfikacji produktu
  • Widoczność statusu wyrobów w czasie rzeczywistym
  • Utrzymywanie odpowiedzialności za produkt pod kontrolą
  • Wyświetlanie statusu produktu i historii produktu w czasie rzeczywistym

Potrzebujesz pomocy?

Zapraszam do kontaktu

Chętnie porozmawiam o szczegółach i odpowiem na wszystkie pytania.

Marcin Herod

Marcin Herod

Dyrektor Działu Rozwiązań Inżynierskich

Dział Rozwiązań Inżynierskich