INSPIRUJEMY, BY
WIEDZIEĆ JAQ

 QnowHow to kawał solidnej wiedzy dostarczonej przez najlepszych profesjonalistów pracujących w zespole TQMsoft.

 

 

VDA 16 - OCENA WZROKOWA POWIERCHNI DEKORACYJNYCH W MOTORYZACJI

VDA 16 - OCENA WZROKOWA POWIERCHNI DEKORACYJNYCH W MOTORYZACJI

VDA 16
VDA 16

Czasem jest sytuacja, że dostajemy reklamacje od klienta na wady powłoki, których nie widzimy podczas wykonywania kontroli gotowego wyrobu przeznaczonego do wysłania do klienta. Budując hipotezę przyczyny takiego stanu, dochodzimy do wniosku, że warunki oświetleniowe w naszym zakładzie a warunki w zakładzie klienta są zdecydowanie odmienne. Rozwiązaniem na tego typu problemy jest podręcznik VDA 16, który zawiera wytyczne dotyczące sposobu oraz przeprowadzenia oceny wizualnej dla elementów dekoracyjnych wewnętrznych i zewnętrznych pojazdów. Podręcznik podaje jako wymagania między innymi: barwę oświetlenia, natężenie źródła światła, kierunek oceny, rodzaje symboliki stosowanego oświetlenia, udziału procentowego odrzutów a także założenia odnośnie kosztów wynikający z takiej kontroli. Podręcznik wskazuje również, aby ustalenia odnośnie kontroli wzrokowej zostały rozpoczęte we wczesnym okresie ustaleń z klientem. Znajdziemy tutaj również przykład porozumienia jakościowego z klientem oraz dostawcami w łańcuchu dostaw odnoszącej się do warunków oceny. Zawartość podręcznika opisuje dla jakich wyrobów oraz z jakich procesów pochodzą rodzaje wad. Klasyfikacja wad z podziałem na strefy obserwacji, wielkość i rodzaj danej wady oraz jej dokładny opis w załączonym katalogu to dobry przykład w jaki sposób pracować wspólnie z klientem, tak aby zminimalizować ryzyko niewłaściwej oceny wyrobów.

Wymagania podręcznika VDA 16 skierowane są do osób zajmujących się kontaktem z klientem na wczesnym etapie procesu projektowania, auditorów jakości końcowej, inżynierów procesu i jakości oraz innych osób biorących udział podczas definiowania wymagań co do oceny powłoki oraz osób dokonujących analizy problemów związanych z wadami.

Podczas szkolenia zostaną Państwo zapoznani z wymaganiami podręcznika oraz warsztatem z fizycznej oceny powłok, zbudowaniu standardu oceny i pracy. Po zakończonym szkoleniu uczestnik będzie w stanie przygotować własną instrukcje kontroli wyrobów pod katem oceny wizualnej.

Podobne w kategorii

Vorne XL: Funkcje wersji 2.16

Vorne XL: Funkcje wersji 2.16

Maciej Nowak
Maciej Nowak
Menadżer Rozwiązań Inżynierskich
Z przyjemnością ogłaszamy kolejną, bogatą w funkcje wersję oprogramowania dla Vorne XL Productivity Appliance. Jeśli masz system Vorne XL810 możesz zainstalować aktualizację w dowolnym momencie (instrukcje znajdują się na dole artykułu). Mamy również dostępne zestawy do aktualizacji sprzętu dla urządzeń XL poprzedniej generacji. Zobaczmy, co nowego!
09.05.2022
Czytaj więcej