Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor

Podsumowanie


System Vorne XL 810 
Najnowsza wersja systemu do monitorowania wskaźnika OEE (wydajność, jakość, wykorzystanie) maszyn i linii produkcyjnych. Przemysłowy wyświetlacz produkcyjny ma wbudowany komputer przemysłowy, z oprogramowaniem i bazą danych MS SQL Server, porty Ethernet, RS232 oraz 8 wejść sygnałowych z maszyny. Jednorazowy koszt za urządzanie i aktualizacje oprogramowania. 

Zastosowanie

Monitorowanie maszyn w czasie rzeczywistym

Produkcja w skrócie.

Zobacz stan każdej maszyny w swojej fabryce oraz śledź produkcję z biura, sali konferencyjnej, stołówki, a nawet z domu lub w podróży na telefonie. Wizualizacja nieplanowanego przestoju maszyny na czerwono; zielony oznacza prawidłowe działanie maszyny; żółty oznacza przezbrojenie, a niebieski przerwę.

 

Jeden widok – cała fabryka

Dowolna linia. W każdej chwili. Gdziekolwiek.

Zobacz całą swoją produkcję na jednym pulpicie. Natychmiast widzisz, na której linii jest przestój. Wiesz dokładnie, na czym trzeba się skupić, aby osiągnąć zakładany cel produkcyjny. To idealne narzędzie kierownika produkcji.

 

Precyzyjne śledzenie przestojów sprzętu

Dokładna i zautomatyzowana rejestracja przestojów.

Nawet jeśli nie wiemy jaki jest rzeczywisty czas nieplanowanych przestojów maszyn to on nadal występuje i jest stracony na zawsze.

Natychmiast po podłączeniu systemu Vorne pod maszynę system wychwytuje nawet kilku sekundowy mikro-przestój i od razu przelicza wykorzystanie maszyny w kontekście danego zlecenia produkcyjnego. Większość firm po zainstalowaniu tablicy Vorne jest zszokowana, gdy odkrywa prawdziwy czas nieplanowanego przestoju sprzętu. Okazuje się, że pracownik tylko „mniej więcej” to raportował.

 

Wyeliminuj ręczne raportowanie

Oszczędzaj czas i bądź na bieżąco.

Pozwólmy operatorowi na realizację celu produkcyjnego, a nie traćmy tego cennego czasu na ręczne uzupełnianie kartek na produkcji i przepisywanie tych danych do innego systemu lub Excela, w którym i tak się mogą pojawić błędy. Tablica Vorne wyświetli cel operatorowi, automatycznie zliczy ilości produkcji oraz braków. W każdej chwili możemy zobaczyć stan realizacji zlecenia, a o każdym spadku wydajności poinformuje nas na bieżąco.  Po zakończeniu zmiany lub zlecenia automatycznie wyśle raport z podsumowaniem. Szkoda czasu na zbieranie danych i codzienne przygotowywanie analiz – system Vorne Cię z tego wyręczy i ujednolici raporty.

 

Identyfikacja strat

Zidentyfikuj największe straty

Metryka „Sześć największych strat” informuje nas o dokładnych przyczynach w każdym z trzech składowych wskaźnika OEE. To prosty dashboard, który pokazuje produkcji jej największe problemy. Wskaźniki trendów i wykresy przebiegu strat w czasie, mają pomóc poprawić mankamenty.  

 

Zespoły i praca

Wydajność pracy pracowników.

Czy brygada mieści się w normie? Dzięki kompletnemu zestawowi wskaźników – wiesz to na pierwszy rzut oka. Szczegółowe dane pozwalają na analizę wskaźników pracy według części, zespołu, zmiany produkcyjnej. Na podstawie tych raportów można stosować najlepsze praktyki lub stwierdzić potrzebę przeprowadzenia szkolenia wśród załogi.

 

Twoje dane w dowolnym formacie

Indywidualne metryki, dashboardy, widgety.

Każdy widok metryki możemy skonfigurować pod siebie - wybrać dowolny parametr np. sztuki, cykle, czas produkcji, składowe oee. System zapamięta ustawienia na danym komputerze i już zawsze wyświetli taki właśnie widok. System XL zapewnia natychmiastowy dostęp do danych produkcyjnych nawet sprzed kilku lat wstecz, co umożliwia łatwe porównanie danych. W każdej metryce, analizie, widoku mamy możliwość eksportowania danych do dowolnego pliku Excel, pdf lub poprzez zapytania SQL.

 

Łatwy w instalacji i łatwy w użyciu

Dwa czujniki. Dwie godziny. Gotowe.

Sygnał 1: Ilość wchodząca do procesu.

Sygnał 2: Ilość wychodząca z procesu lub ilość odrzutów

Podłączenie skanera kodów kreskowych, aby podawać przyczyny awarii i referencje lub zlecenia. Po podłączeniu tablicy Vorne do sieci Ethernet, dostęp do oprogramowania przez przeglądarkę www.

Możliwość ustawienia komunikatów wyświetlanych na ekranie w języku polskim.

 

Wszystko czego potrzebujesz

Brak opłat rocznych. Brak licencji. Bezpłatna pomoc.

Tablica Vorne XL to zintegrowane i gotowe rozwiązanie typu plug-and-play. Znormalizowana platforma, ma pełny zestaw funkcji, metryk, jednostek oraz te same raporty i analizy. Sprzęt można podłączyć do każdej maszyny produkcyjnej a z oprogramowania można korzystać na każdym urządzeniu za pomocą przeglądarki www.

 

Automatyczne powiadomienia mail

Szybkie reagowanie na problemy oraz ich eskalacja.

XL Vorne może automatycznie wysyłać powiadomienia e-mail, aby pomóc zespołowi szybciej reagować na problemy i powiadomić przełożonych. Wiadomości e-mail mogą być wysyłane na podstawie danych (np. OEE), stanów produkcji (np. zdarzeń awarii) lub celów (np. docelowych czasów przezbrojenia).

Każda wiadomość e-mail zawiera zwięzły temat, opis progu alertu, który wyzwolił wiadomość e-mail, oraz podsumowanie bieżących wskaźników produkcyjnych KPI. Tworzenie prostych powiadomień jest łatwe, ale jest również możliwe jest tworzenie wielopoziomowych procesów.

Dodatkowe informacje

Wypożycz za darmo

Wypróbuj w swoim zakładzie.

Każde z naszych wdrożeń rozpoczęło się od wersji próbnej. Skorzystaj z promocji - 60 dni za darmo + 50% zniżki na wdrożenie. System Vorne XL jest łatwy do wdrożenia, prosty w użyciu, a wyniki będą widoczne natychmiast.

Skontaktuj się z nami już dziś.

 

Znamy się na produkcji

Oprogramowanie. Usługi. Szkolenia.

TQMsoft od 26 lat zajmuje się dostarczaniem rozwiązań z zakresu optymalizacji produkcji. Od ponad 10 lat jesteśmy dystrybutorem systemu Vorne XL (ponad 300 instalacji) i wdrożyliśmy go w ponad 60 firmach produkcyjnych z różnych branż w Polsce i Europie.

 

Prezentacja do pobrania

Andon XL810_PL23 

 

Część opisów i materiałów graficznych pochodzi ze strony https://www.vorne.com/.

Powiązane artykuły

Oszczędzaj czas dzięki skanowalnym raportom produkcyjnym

Oszczędzaj czas dzięki skanowalnym raportom produkcyjnym

Maciej Nowak
Maciej Nowak
Kierownik Działu Rozwiązań Inżynierskich
„Skanowalność” odnosi się do łatwości skanowania strony w celu wykrycia kluczowych informacji. Badania wykazały, że zdecydowana większość czytelników przegląda treści - tylko niewielki procent czytał słowo po słowie. I możesz się założyć, że to samo dotyczy raportów. Jak na ironię, pojęcie skanowalności oznacza, że prawdopodobnie pominąłeś te słowa - więc jeśli to czytasz, uważaj się za wyjątkowego.
12.09.2022
Czytaj artykuł
Powrót do podstaw: OEE

Powrót do podstaw: OEE

Maciej Nowak
Maciej Nowak
Kierownik Działu Rozwiązań Inżynierskich
OEE nadal ma duże znaczenie dla produkcji – 50 lat po jego pierwszym wprowadzeniu. To również nadal jest często źle rozumiane. Wróćmy więc do OEE – najpierw z kilkoma krótkimi podstawami, a następnie z cennymi spostrzeżeniami ze świata rzeczywistego.
29.07.2021
Czytaj artykuł
Vorne XL: Funkcje wersji 2.16

Vorne XL: Funkcje wersji 2.16

Maciej Nowak
Maciej Nowak
Kierownik Działu Rozwiązań Inżynierskich
Z przyjemnością ogłaszamy kolejną, bogatą w funkcje wersję oprogramowania dla Vorne XL Productivity Appliance. Jeśli masz system Vorne XL810 możesz zainstalować aktualizację w dowolnym momencie (instrukcje znajdują się na dole artykułu). Mamy również dostępne zestawy do aktualizacji sprzętu dla urządzeń XL poprzedniej generacji. Zobaczmy, co nowego!
09.05.2022
Czytaj artykuł
VORNE XL: FUNKCJE WERSJI 2.15

VORNE XL: FUNKCJE WERSJI 2.15

Maciej Nowak
Maciej Nowak
Kierownik Działu Rozwiązań Inżynierskich
Vorne XL: Funkcje wersji 2.15 Z przyjemnością ogłaszamy kolejną, bogatą w funkcje wersję oprogramowania dla Vorne XL do optymalizacji produkcji. Jeśli masz XL810 możesz zainstalować aktualizację w dowolnym momencie. Posiadamy również zestawy do modernizacji sprzętu dostępne dla urządzeń XL poprzedniej generacji. Zobaczmy, co nowego!
03.01.2022
Czytaj artykuł
Współpraca TQMSoft z AGH w ramach wyposażenia Laboratorium Inżynierii Produkcji i Jakości

Współpraca TQMSoft z AGH w ramach wyposażenia Laboratorium Inżynierii Produkcji i Jakości

Paweł Bogacz
prof. AGH
Od początku pracy LeanLabu w jego ramach wykorzystywany jest zakupiony od TQMSoft w 2015 roku system Vorne 800XL, wraz z tablicą systemu visual management, który służy do zbierania danych oraz prowadzenia badań analitycznych, związanych z realizacją przygotowanych i prowadzonych w ramach zajęć dydaktycznych ze studentami, zajęć z uczniami szkół średnich oraz szkoleń, symulacji procesów produkcyjnych, na różnych ich poziomach zaawansowania.
16.09.2021
Czytaj artykuł
Wskazówki dotyczące uzyskiwania informacji od operatorów

Wskazówki dotyczące uzyskiwania informacji od operatorów

Maciej Nowak
Maciej Nowak
Kierownik Działu Rozwiązań Inżynierskich
Operatorzy mają najdokładniejszy i najbardziej spójny wgląd w procesy produkcyjne. Są oni cennym źródłem praktycznych informacji, które można wykorzystać do usprawnienia procesu. Jednak gromadzenie informacji od operatorów nie jest łatwe, gdy ich głównym priorytetem jest uruchomienie procesu. Aby to zrównoważyć będziemy przestrzegać zasady, że „małe zawiasy otwierają duże drzwi”.
07.06.2021
Czytaj artykuł
Tablica andon Vorne XL jako narzędzie poprawy efektywności produkcji

Tablica andon Vorne XL jako narzędzie poprawy efektywności produkcji

Marcin Herod
Marcin Herod
Dyrektor Działu Rozwiązań Inżynierskich
Wysoka wydajność i efektywność pracy parku maszynowego przedsiębiorstwa produkcyjnego staje się obecnie kluczowym czynnikiem poprawiającym konkurencyjność na rynku. Wyższa wydajność i efektywność produkcji oznacza niższe koszty wytwarzania oraz wzrost terminowości realizacji zamówień klientów. Oznaczać również może stabilizację produkcji, co bardzo korzystnie wpływa na kulturę pracy operatorów poprzez poprawę relacji pomiędzy kierownictwem a pracownikami bezpośrednio produkcyjnymi. Mając świadomość co daje przedsiębiorstwu poprawa wydajności i efektywności produkcji wiele firm sięga po rozwiązania wspierające zarządzanie w tym kontekście....
19.01.2021
Czytaj artykuł
Jedno OEE – wiele możliwości

Jedno OEE – wiele możliwości

Robert Głos
Robert Głos
Trener TQMsoft
Praktyczne podejście do kalkulacji i interpretacji wskaźnika OEE. OEE jest wskaźnikiem efektywności, który pozwala nam porównywać, analizować i doskonalić, efektywność wykorzystania zasobów technicznych w procesach produkcyjnych. Odbywa się to dzięki identyfikacji i eliminacji marnotrawstwa, pogrupowanego do trzech kategorii (strat wynikających z Dostępności, Wykorzystania i Jakości).
18.07.2023
Czytaj artykuł
Monitorowanie produkcji. Vorne XL - Przekuj dane w rezultaty

Monitorowanie produkcji. Vorne XL - Przekuj dane w rezultaty

Maciej Nowak
Maciej Nowak
Kierownik Działu Rozwiązań Inżynierskich
Skuteczne monitorowanie produkcji pozwala przekształcać surowe dane w przydatne informacje. Kluczem do lepszych efektów jest jednak regularne przeglądanie tych informacji w ustrukturyzowanych ramach, w celu podejmowania decyzji, działań i ciągłego doskonalenia.
15.03.2023
Czytaj artykuł
Trening czyni mistrza

Trening czyni mistrza

Łukasz Dragun
Łukasz Dragun
dawniej Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu
Osiąganie coraz lepszych wyników poprzez ciągłe doskonalenie w zakładzie produkcyjnym ma wiele analogii w procesie doskonalenia w sporcie. Oba przypadki możemy podzielić na takie same etapy, które pomagają w osiągnięciu sukcesu.
02.12.2016
Czytaj artykuł
MONITORING CZASU PRACY MASZYN WSPOMAGANY SYSTEMEM ANDON

MONITORING CZASU PRACY MASZYN WSPOMAGANY SYSTEMEM ANDON

Paweł Wojakowski
Paweł Wojakowski
Konsultant TQMsoft ds. doskonalenia produkcji
Czwarta rewolucja przemysłowa coraz silniej wpływa na sposób zarządzania produkcją. Zgodnie z podstawowym założeniem tej koncepcji, maszyny i urządzenia zainstalowane w fabryce mają się ze sobą komunikować. Komunikacja ma być prowadzona wielowątkowo, a jednym z kluczowych wątków wymiany danych pomiędzy maszynami ma być monitoring czasu ich pracy.
04.03.2021
Czytaj artykuł
Budowanie produktywności i poszukiwanie oszczędności  w procesach montażowych.

Budowanie produktywności i poszukiwanie oszczędności w procesach montażowych.

Olimpia Niziołek
Olimpia Niziołek
Trener TQMsoft
Montaż to zwykle jedna z ostatnich operacji w procesie produkcyjnym przed przekazaniem produktu do klienta. Celem montażu jest nadanie ostatecznego kształtu produktu, nadanie cech użytkowych i eksploatacyjnych wyrobu. Wydaje się prosty, jednak to właśnie na tym etapie wychodzą wszystkie wcześniejsze niedociągnięcia, błędy i niezgodności jakościowe.
30.12.2022
Czytaj artykuł
Praktyczne wskazówki dotyczące skrócenia czasu nieplanowanych przestojów

Praktyczne wskazówki dotyczące skrócenia czasu nieplanowanych przestojów

Maciej Nowak
Maciej Nowak
Kierownik Działu Rozwiązań Inżynierskich
Zła wiadomość jest taka, że nieplanowane przestoje są ogromnym źródłem utraty wydajności dla większości firm produkcyjnych. Natomiast dobra jest taka, że ograniczając właśnie przestoje można osiągnąć największe wzrost wydajności i zyski. Poniżej dziesięć prostych i praktycznych strategii skracania przestojów.
21.02.2023
Czytaj artykuł
Six Big Losses, czyli Sześć Dużych Strat

Six Big Losses, czyli Sześć Dużych Strat

Sześć dużych strat to bardzo skuteczny sposób kategoryzacji strat na maszynach: nieplanowane zatrzymania, planowane zatrzymania, mikro-przestoje, wolne cykle, odrzuty produkcyjne i odrzucenia startowe. Są one dostosowane do OEE i stanowią doskonały cel dla działań doskonalących.
27.09.2023
Czytaj artykuł
Kompleksowe raportowanie produkcji

Kompleksowe raportowanie produkcji

Idealne narzędzie do raportowania powinno umożliwiać łatwą zmianę kontekstu danych. Dane uporządkowane jako metryki (takie jak OEE, czas przestoju i ilość produkcji) oraz wymiary (takie jak zmiana, część i przyczyna wady) są szczególnie łatwe do badania.
10.06.2024
Czytaj artykuł