We wprowadzonym ostatnio, nowym firmwarze tablicy Andon Vorne XL810 polski język to zaledwie jedna z wielu nowości. Oto kolejne z nich:
- Nowy widok chronogramów
Ulepszony widok linii czasu to wspaniały sposób na stworzenie wizualnej informacji o wydarzeniach na linii produkcyjnej. Czasem jeden obraz jest warty więcej niż tysiąc słów – lub w tym przypadku liczb.
Kolorowe klastry pomagają w odbieraniu informacji, zauważeniu wzoru lub współzależności w danych produkcyjnych. Na obrazie poniżej przedstawiony jest nowy widok chronogramu.
Pierwszy rząd jest typową linią czasu ze zdarzeniami produkcyjnymi. W drugim rzędzie linia czasu przedstawiona jest w formie klastrów z informacjami godzina po godzinie. Dodatkowo zastosowana została funkcja heat-mapy, w której kolory poszczególnych klastrów odzwierciedlają przebieg produkcji w danej godzinie. Oprócz kolorów klastry zawierają informacje o celu, ilości wykonanych elementów czy też wydajności linii. Rząd trzeci to podział zmiany na produkowane części. Zastosowano – tak samo jak w przypadku rzędu drugiego – heat-mapy oraz informacje liczbowe.
Dzięki takiemu przedstawieniu informacji od razu zauważysz w jakiej godzinie czy też przy jakiej części na zmianie odbyło się najwięcej nieplanowanych zdarzeń produkcyjnych takich jak np. awarie linii. W przypadku powyżej widać, że zaraz po uruchomieniu zmiany linia stała aż trzy razy – świadczyć to może o problemach na rozruchu. Najwięcej zatrzymań i awarii zdarzyło się w trzeciej i czwartej godzinie zmiany zaraz po przezbrojeniu – kolejny problem rozruchu. Godzina piąta zmiany rozpoczęła się od przerwy pracowniczej, podczas której problemy linii zostały naprawione przez techników, a w późniejszych godzinach wydajność linii oraz cele produkcyjne przewyższyły 100%.
Dzięki wizualizacji danych o wiele łatwiej zobaczysz wzory i współzależności danych, a to pomoże Ci zrozumieć i naprawić problemy.
- Analizy dla kierowników produkcyjnych
Taki sam pomysł jak w przypadku chronogramów został zastosowany do stworzenia raportów w zakładce Dashboards. Przykład poniżej jest gotowym formatem analizy aż czterech linii produkcyjnych z jednego przedsiębiorstwa. Pokazuje ona podział pracy linii na godzinne klastry z zastosowaniem heat-mapy dla każdej linii osobno oraz połączoną analizę Pareto strat produkcyjnych – by łatwiej można było skupić się na najczęściej występujących stratach.
Bardzo ważnym elementem przy tworzeniu analiz jest możliwość łatwej zmiany typu lub widoku tej analizy. O wiele łatwiej jest zaangażować się w wprowadzanie zmian na produkcji jeśli można generować analizy, na których najbardziej nam zależy.
Posiadasz już XL800? Upgrade do XL810 jest bardzo prosty!
Jeśli używasz XL810, możesz zainstalować aktualizację w dowolnym momencie. Mamy również możliwość przeprowadzenie kompletnego upgrade’u zainstalowanych już tablic XL800 do wersji XL810.
W tym celu skontaktuj się z Działem Rozwiązań Inżynierskich: