Proces auto-kalibracji jest niezbędnym procesem do utrzymania zakładanej / wymaganej dokładności urządzenia pomiarowego w trakcie jego użytkowania. Najczęściej zadawanym pytaniem jakie sobie zadajemy to jak często powinniśmy ją przeprowadzać. Zbyt rzadko przeprowadzona będzie skutkowała utratą dokładności – zbyt częstą stratę czasu pracownika. Kluczowe staje się odnalezienie optymalnego czasu.
Operatorzy mają najdokładniejszy i najbardziej spójny wgląd w procesy produkcyjne. Są oni cennym źródłem praktycznych informacji, które można wykorzystać do usprawnienia procesu. Jednak gromadzenie informacji od operatorów nie jest łatwe, gdy ich głównym priorytetem jest uruchomienie procesu. Aby to zrównoważyć będziemy przestrzegać zasady, że „małe zawiasy otwierają duże drzwi”. W tym artykule pokażemy, jak wykorzystać niewielką ilość czasu operatora do wprowadzenia znacznych ulepszeń.
Dla efektywnej pracy, w dzisiejszym otoczeniu kontroli jakości potrzebujemy systemu, który pozwoli nadzorować kompletne plany kontroli i rejestrację danych, a także podłączy wszystkie źródła danych, niezależnie od obszaru i formy pomiaru. Takie systemy są obecnie dostępne na rynku, a nasze doświadczenie opieramy na jednym z nich - aplikacji QDA9.
Czwarta rewolucja przemysłowa coraz silniej wpływa na sposób zarządzania produkcją. Zgodnie z podstawowym założeniem tej koncepcji, maszyny i urządzenia zainstalowane w fabryce mają się ze sobą komunikować. Komunikacja ma być prowadzona wielowątkowo, a jednym z kluczowych wątków wymiany danych pomiędzy maszynami ma być monitoring czasu ich pracy.
Wysoka wydajność i efektywność pracy parku maszynowego przedsiębiorstwa produkcyjnego staje się obecnie kluczowym czynnikiem poprawiającym konkurencyjność na rynku. Wyższa wydajność i efektywność produkcji oznacza niższe koszty wytwarzania oraz wzrost terminowości realizacji zamówień klientów. Oznaczać również może stabilizację produkcji, co bardzo korzystnie wpływa na kulturę pracy operatorów poprzez poprawę relacji pomiędzy kierownictwem, a pracownikami bezpośrednio produkcyjnymi. Mając świadomość co daje przedsiębiorstwu poprawa wydajności i efektywności produkcji wiele firm...
Problem: Kiedy rozmawiamy z osobami, które nadzorują działy procesów (np. mieszanie, suszenie, fermentowanie, cięcie, frezowanie itd.), opisują częsty problem: „Mamy procesy o długim cyklu i bardzo ograniczoną widoczność jak dobrze one działają” Chcą wiedzieć co mogą zrobić - bez wdrożenia złożonego i kosztownego systemu SCADA. Rozwiązanie: Jeden bardzo efektywny sposób to ułożenie każdego procesu jako zawsze podzielonego w czterech wzajemnie eliminujących się stanach: Running (Linia pracuje), Unplanned Stop (Nieplanowany przestój), Planned Stop (Planowany przestój np.:...