Rynek współpracy producentów motoryzacyjnych z dostawcami w całym łańcuchu dostaw, oparty jest na standardzie IATF 16949:2016, który ma gwarantować dużą skuteczność i efektywność systemów zarządzania jakością, co zagwarantuje producentom motoryzacyjnym powtarzalności produktów jakie są dostarczane na linie montażowe.
Prowadzenie projektu to sztuka zarzadzania zespołem i jego zadaniami, czasem, budżetem, a także umiejętny dobór odpowiednich metod i narzędzi wspierających nasza pracę. W przypadku projektów prowadzonych metoda Lean Six Sigma według algorytmu DMAIC jednym z takich narzędzi, czasami niedocenianych jest SIPOC.
Warunki zewnętrzne w postaci ograniczeń rynkowych i niestabilności spowodowanych ogólnoświatową sytuacją pandemiczną uwidoczniły konieczność wprowadzenia zmian w zarządzaniu. Kadry menedżerskie stanęły przed bardzo trudny wyzwaniem, a kryzys obnażył ukryte za dobrobytem niedociągnięcia i zweryfikował dotychczasowy sposób patrzenia zarządzających na prowadzone przez nich przedsiębiorstwa. Jednym w kilku podstawowych kierunków jest transformacja cyfrowa.
Stosowanie ręcznych metod rejestrowania informacji, na przykład na papierowych raportach należy traktować jako przeszłość. Ten sposób pozyskiwania informacji znacznie wydłuża lub w najgorszym przypadku ogranicza możliwości zarządzania procesem. Z pomocą nadciąga digitalizacja.
W ostatnich dziesięcioleciach pojęcie jakości zyskało nowy wymiar. Przeszło ewolucję, dzięki której stało się symbolem dokładności, bezpieczeństwa, a także luksusu. Nic więc dziwnego, że każdy konsument życia szuka produktów czy usług o wysokim standardzie. Obrót hurtowy produktami opiera się na dwóch podstawowych aktach prawnych Ustawie Prawo Farmaceutyczne oraz rozporządzeniu w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD). Niech jednak nikogo nie zwiedzie ta skromna w nazwach legislacja.