Bezpieczeństwo i komfortowe warunki pracy wpływają bezpośrednio na wyniki przedsiębiorstwa. W marcu 2018 roku wydana została norma ISO 45001 „Systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Wymagania i wytyczne stosowania”, która to jest pierwsza norma dotycząca systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy wydana przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO). Norma ISO 45001 zastąpiła wcześniej stosowaną normę wydaną przez BSI – BS OHSAS 18001:2007, która była szeroko stosowana w związku z brakiem takiej normy wydanej przez ISO.
...Jednym z podstawowych założeń norm systemów zarządzania wydanych przez organizację ISO jest podejście procesowe. Mimo, że od roku 2000 jest ono obowiązkowym podejściem przy projektowaniu i wdrażaniu jakiegokolwiek systemu zarządzania to dalej w wielu firmach jest ono wyzwaniem pod kątem efektywnego funkcjonowania. Tak więc organizacja, która chce certyfikować lub recertyfikować najpopularniejsze Systemy Zarządzania zgodne z normą ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 lub IATF 16949 w pierwszej kolejności mierzy się z podejściem procesowym.
Dzięki współpracy online klienci mogą w efektywny sposób korzystać z wiedzy TQMsoft w zakresie analizy ryzyka FMEA, jak i nie tracić czasu czekając na możliwość bezpośredniego spotkania z konsultantem.
Odpowiedź jest tak oczywista, jak i zaskakująca: TAK, należy przeprowadzać audity najwyższego kierownictwa. Mało tego, powinno to mieć miejsce w ramach praktycznie wszystkich auditów wewnętrznych.
Na początku czerwca, po kilku latach wspólnej pracy Automotive Industry Action Group (AIAG, USA) oraz Verband der Automobilindustrie (VDA, Niemcy) wydały wspólny podręcznik FMEA. Podręcznik ten ujednolica regionalne wymagania FMEA, tj. harmonizuje amerykańskie i niemiecki podejście do analizy przyczyn i skutków wad w przemyśle motoryzacyjnym.
Po wprowadzeniu w 2015 roku nowej normy ISO 9001:2015, przyszedł czas na wprowadzenie jej odpowiednika dotyczącego systemu zarządzania jakością w przemyśle motoryzacyjnym. 1 października 2016 roku wydany został standard IATF 16949:2016. Po raz pierwszy te wymagania nie są wydane przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO), lecz...