Poza podstawową informacją jaką niesie graficzny test normalności (parametr podlega/nie podlega rozkładowi normalnemu wykres ten umożliwia również identyfikację wyników izolowanych (outliers), ocenę rozdzielczości urządzenia pomiarowego, czy też – w ANOVA lub DOE – zblokowanie wyników.
Odpowiedź jest tak oczywista, jak i zaskakująca: TAK, należy przeprowadzać audity najwyższego kierownictwa. Mało tego, powinno to mieć miejsce w ramach praktycznie wszystkich auditów wewnętrznych.
W dobie zmieniającego się świata, ciągłych nowości i coraz to większych wymagań stawianych przedmiotom codziennego użytku, przedsiębiorstwa produkcyjne muszą poświecić sporo czasu na sprostanie tym potrzebom.
Na początku czerwca, po kilku latach wspólnej pracy Automotive Industry Action Group (AIAG, USA) oraz Verband der Automobilindustrie (VDA, Niemcy) wydały wspólny podręcznik FMEA. Podręcznik ten ujednolica regionalne wymagania FMEA, tj. harmonizuje amerykańskie i niemiecki podejście do analizy przyczyn i skutków wad w przemyśle motoryzacyjnym.
Podstawy RCM zostały stworzone w latach 60-tych w przemyśle lotniczym USA. Dzięki serwisowi niezawodnościowemu uzyskano zmniejszenie kosztów eksploatacji samolotów przy jednoczesnej poprawie poziomu bezpieczeństwa lotów. Zaletą analizy RCM jest to, że może być przeprowadzona zarówno dla obiektów nowych jak i istniejących. W ostatnich 10 latach RCM zyskało popularność w energetyce, transporcie morskim i lądowym (koleje, flota pojazdów), przemyśle ciężkim, przemyśle motoryzacyjnym, górnictwie, przemyśle naftowym i gazowym, chemicznym, celulozowo-papierniczym, farmaceutycznym, w...
Model wskazał za to, że dwie z zaproponowanych cech to cechy niechciane przez klienta. Pierwsza cecha „gdy tracę czas na szukanie rzeczy” wskazywałaby, że efekt segregacji i utrzymania porządku jest dla nas bardzo ważny. Nie lubimy tracić czasu na szukanie, więc wydawałoby się, że nie powinniśmy mieć problemów z zaangażowaniem w systematykę utrzymania porządku wokół siebie. Druga niechciana cecha jest związana z narzucaniem nam zasad jak ten porządek ma u nas wyglądać. Nie lubimy tego, gdy ktoś decyduje o porządku za nas.