Jednym z podstawowych założeń norm systemów zarządzania wydanych przez organizację ISO jest podejście procesowe. Mimo, że od roku 2000 jest ono obowiązkowym podejściem przy projektowaniu i wdrażaniu jakiegokolwiek systemu zarządzania to dalej w wielu firmach jest ono wyzwaniem pod kątem efektywnego funkcjonowania. Tak więc organizacja, która chce certyfikować lub recertyfikować najpopularniejsze Systemy Zarządzania zgodne z normą ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 lub IATF 16949 w pierwszej kolejności mierzy się z podejściem procesowym.
Mała i średnia firma to często właściciel, ograniczona liczba średniego personelu, pracownicy produkcji. Często organizacja o strukturze rodzinnej. Ktoś kiedyś miał dobry pomysł na biznes, potem często systematyczna ciężka praca, sukces. Mniej lub bardziej gwałtowna rozbudowa struktury organizacyjnej, z której powoli zaczynają się wyłaniać działy, sekcje, zespoły. Pojawiają się pytania. Jak efektywnie zarządzać taką organizacją? Jak zapanować nad kosztami, aby nie stały się one z czasem coraz większą przysłowiową kulą i nogi, coraz bardziej utrudniającą sprawne chodzenie? Co...
Zapraszamy do przyłączenia się do nas w realizacji projektu, badającego wyzwania rynku szkoleniowego z punktu widzenia uczestnika, firmy, Trenera. To szansa dla nas wszystkich na kolejny krok w doskonaleniu naszego podejścia do działalności biznesowej, której wspólnie tworzymy.
Dlaczego warto rozwijać firmę zgodnie z zasadami WCM? Strategia WCM, to „busola”, która zawsze pokazuje organizacji właściwy kierunek rozwoju. Zasady WCM dają nam „przepis”, jak doskonalić ludzi, identyfikować straty, eliminować problemy i zapewnić bezpieczeństwo finansowe firmy.
Jeśli chcesz wiedzieć czy normy czasowe w Twojej firmie nie są zbyt wyśrubowane lub zbyt poluzowane lub też stawiasz nową halę produkcyjną czy też organizujesz nowe stanowiska pracy powtarzalnej (niekoniecznie na produkcji), a może projektujesz maszyny, urządzenia, stanowiska i chcesz mieć uzasadnienie dla klienta odnośnie planowanych czasów realizacji zadań na nich - MTM z pewnością będzie przydatny i sprawdzi się w codziennej praktyce.
Mija 8 lat od kiedy termin Industry 4.0 ujrzał światło dzienne, będąc wygłoszonym jako kolejna rewolucja przemysłu i zarazem koncepcja na wzmocnienie europejskiej gospodarki. Popularność tego pojęcia ciągle wzrasta. Warto zatem zadać pytanie: Jak ta koncepcja jest rozumiana i postrzegana w polskich przedsiębiorstwach?