Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor

INSPIRUJEMY, BY
WIEDZIEĆ JAQ

 QnowHow to kawał solidnej wiedzy dostarczonej przez najlepszych profesjonalistów pracujących w zespole TQMsoft.

 

 

Monitorowanie produkcji. Vorne XL - Przekuj dane w rezultaty

Monitorowanie produkcji. Vorne XL - Przekuj dane w rezultaty

15.03.2023
Monitorowanie produkcji. Vorne XL - Przekuj dane w rezultaty

Monitorowanie produkcji. Dwa fundamentalne aspekty.

Monitorowanie produkcji odnosi się do zbierania danych z procesu produkcyjnego, zwykle w czasie rzeczywistym, w celu lepszego zrozumienia i ciągłego doskonalenia tego procesu. Monitorowanie produkcji obejmuje dwa podstawowe aspekty i ważne jest, aby dobrze wykonać oba, aby skutecznie usprawnić proces produkcyjny:

  • wykorzystaj akwizycję danych do stworzenia dokładnego fundamentu podstawowych informacji;
  • przekształć te dane w informacje, a następnie w działania.

Decyzje przekształcają informacje w działania i są prawdopodobnie najważniejszym aspektem monitorowania produkcji. Są to momenty, w których dokonuje się przeglądu informacji i ustala kierunek działania.

Widoki oparte na faktach

Monitorowanie produkcji umożliwia podejmowanie decyzji na podstawie faktów dotyczących operacji produkcyjnych. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zespoły produkcyjne są często zaskoczone, a czasem wręcz zszokowane, gdy dokładnie zrozumieją straty w swoich procesach. Celem jest dogłębne zrozumienie tych strat i przedstawienie ich w sposób, który płynnie prowadzi do wglądu w to, na czym należy skoncentrować swój czas i uwagę. Na przykład raport Największych Strat – taki jak poniższy – jest doskonałym narzędziem wizualnym do przekształcenia podsumowanych danych w przydatne informacje.

Korzyści strategiczne z systemu monitorowania produkcji

Na poziomie strategicznym, celem systemów monitorowani produkcji jest zapewnienie szerokiego obrazu sytuacji. Na tym poziomie chcesz skupić się na lesie, a nie na pojedynczych drzewach.

  • Ramy czasowe to tygodnie lub miesiące. To, co dzieje się na co dzień, najlepiej rozwiązywać na poziomie taktycznym i operacyjnym.
  • Informacje są zazwyczaj zestawiane z naciskiem na trendy. Na przykład przeglądanie trendów według działów
  • Działania mają szeroki zakres. Wyznaczaj cele na dużą skalę, upewnij się, że Twój zespół ma wystarczające zasoby, aby je osiągnąć i w razie potrzeby wprowadź poprawki.

Na przykład przeglądanie kwartalnych trendów OEE według działów jest odpowiednim celem na poziomie strategicznym. Tam, gdzie pojawiają się wyzwania, zapoznaj ze szczegółami taktycznymi kierowników działów. Tam, gdzie osiągasz lub przekraczasz cele, zapewnij pozytywne wzmocnienie całemu zespołowi. W tym przykładzie raportu miesięcznego widać tendencję spadkową wyniku OEE. W proaktywnym środowisku menedżerowie będą już mieli plan rozwiązania przedstawionego problemu. 

Korzyści taktyczne z systemu monitorowania produkcji

Na poziomie taktycznym celem systemu monitorowani produkcji jest przełożenie celów strategicznych na konkretne działania.

  • Ramy czasowe to dni lub tygodnie. Ten przedział czasowy jest bardzo zgodny z procesami iteracyjnymi i zwinnymi, które zalecamy do projektów doskonalących;
  • Informacje mają zazwyczaj charakter porównawczy i zawierają trendy. Dane porównawcze pomagają zidentyfikować możliwości poprawy poprzez porównanie tego, co działa dobrze, z tym co nie działa;
  • Działania są skoncentrowane i konkretne. Korzystaj z projektów, aby zaradzić niedociągnięciom za pomocą sprzętu i wykorzystuj coaching, aby zaradzić niedociągnięciom

Na przykład przestoje są największą stratą dla większości producentów. Przyjrzenie się danym porównawczym i trendom może pomóc określić, na czym skoncentrować uwagę. Poniższy fragment raportu przedstawia dwie perspektywy strat: największą stratę (Case Erector Jam) i pojawiającą się stratę (Quality Check).

Korzyści operacyjne z systemu monitorowania produkcji

Na poziomie operacyjnym, celem monitorowanie produkcji jest to znaczący wzrost zdolności operatorów do reakcji na pojawiające się problemy przy linii produkcyjnej. Pozwalają to osiągnąć wyświetlacze wyników na hali produkcyjnej

  • ramą czasową jest czas rzeczywisty. Wykorzystanie danych online pozwala oraz zachęca operatorów do „wygrywania zmian”
  • informacje są zazwyczaj szczegółowe. Operatorzy bezpośrednio reagują na zdarzenia niepożądane na linii produkcyjnej, takie jak przedłużające się przestoje, skupiska małych przestojów oraz przezbrojenia przekraczające docelowy czas.

Zainteresowany systemem monitorowania produkcji, który spełnia powyższe kryteria?

Chętnie umówimy się na rozmowę, telekonferencję lub spotkanie na miejscu.

wdrozenia@tqmsoft.eu

 

Część opisów i materiałów graficznych pochodzi ze strony https://www.vorne.com/.

Podobne w kategorii

Kompleksowe raportowanie produkcji

Kompleksowe raportowanie produkcji

Idealne narzędzie do raportowania powinno umożliwiać łatwą zmianę kontekstu danych. Dane uporządkowane jako metryki (takie jak OEE, czas przestoju i ilość produkcji) oraz wymiary (takie jak zmiana, część i przyczyna wady) są szczególnie łatwe do badania.
10.06.2024
Czytaj więcej