Udział w Konferencji Utrzymania Ruchu w Przemyśle Spożywczym i nasz artykuł w czasopiśmie "Production Manager" - Aktualności - TQMsoft
Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor

Udział w Konferencji Utrzymania Ruchu w Przemyśle Spożywczym i nasz artykuł w czasopiśmie "Production Manager"

Udział w Konferencji Utrzymania Ruchu w Przemyśle Spożywczym i nasz artykuł w czasopiśmie "Production Manager"

14.03.2019
Udział w Konferencji Utrzymania Ruchu w Przemyśle Spożywczym i nasz artykuł w czasopiśmie

W Wiśle zakończyła się XI Konferencja Naukowo - Techniczna Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Spożywczym 2019, skupiająca przedstawicieli branży spożywczej z całego kraju. Przez dwa dni prelegenci opowiadali o narzędziach i systemach, które mogą usprawnić działanie przedsiębiorstw oraz dobrych praktykach w zakresie UR. Ważnymi poruszanymi tematami były również bezpieczeństwo, czystość i oszczędności w zakładach. Pierwszego dnia dr Paweł Wojakowski wygłosił krótką prezentację na temat Wykorzystania systemów ANDON w analizie efektywności zakładów produkcyjnych. 

Andon Vorne xl800Andon Vorne xl800

To nie koniec naszych wystąpień. Nieco poźniej trener TQMsoft Cezary Fanselow przeprowadził warsztaty z tematu Jak mierzyć OEE nie licząc go w klasyczny sposób? Warsztaty cieszyły się bardzo dużą popularnością, zgłosiło się aż 47 uczestników, którzy otrzymają certyfikat TQMsoft. Warsztaty pokazały, jak osiągnąć rzetelny obraz efektywności pracy stanowisk produkcyjnych uwzględniający 16 strat TPM, nie licząc OEE w klasyczny sposób, z uwzględnieniem m.in. efektywności siły roboczej, wyposażenia technologicznego oraz materiałów, energii i nakładów. Jako, że nie wszystkie przedsiębiorstwa stosują wskaźniki OEE, trener wyjaśnił również, w jaki sposób monitorowanie OEE może wspomóc szefów utrzymania ruchu oraz samych pracowników.

Po więcej zapraszamy tutaj: Warsztaty OEE

Na Konferencji także byli nasi pracownicy z Działu Rozwiązań Inżynieryjnych, którzy na stanowisku prezentowali tablicę Vorne i rozprawiali o aplikacji wspierającej jakość QDA. 

Andon Vorne xl800Andon Vorne xl800Andon Vorne xl800

 

Dodatkowo w najnowszym numerze czasopisma Production Manager, ukazał się artykuł dr Pawła Wojakowskiego na temat Monitoringu czasu pracy maszyn wspomaganych systemem andon. 

„Production Manager" to pierwsze w Polsce czasopismo dedykowane kadrom zarządzającym produkcją oraz procesami okołoprodukcyjnymi. Misją periodyku jest kreowanie konkurencyjnego, ergonomicznego, nowoczesnego, bezpiecznego oraz zintegrowanego środowiska produkcyjnego, w oparciu o nowoczesne zarządzanie oraz ideę czwartej rewolucji przemysłowej – Przemysł 4.0. Ponadto czasopismo pełni rolę platformy wymiany najlepszych praktyk co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności firm produkcyjnych oraz standardów zarządzania w zakładach produkcyjnych działających na terenie Polski. Dlatego też zdecydowaliśmy się dołączyć do grona autorów czasopisma. 

W artykule Paweł opowiada o narzędziach systemowych pokrywających potrzeby monitorowania czasu pracy maszyn, a zarazem dających możliwość powiadamiania manualnego o wszelkich przestojach i ich przyczynach.

Cały artykuł przeczytacie tutaj: Monitoring czasu pracy maszyn wspomagany systemem andon

Ponadto, nasz inny artykuł jest opublikowany w kwartalniku "Kierunek Spożywczy". Prezentujemy w nim korzyści tablic Vorne XL800 oraz korzyści zastosowania programu typu CAQ. 

 

Podobne w kategorii