Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor

System Andon - Vorne XL HD

Podsumowanie

URZĄDZENIE IoT ZWIĘKSZAJĄCE PRODUKTYWNOŚĆ - XL HD

Kompaktowe urządzenie. Ogromny wpływ.

XL HD to kompaktowe urządzenie do przetwarzania danych z w pełni zintegrowanym sprzętem i oprogramowaniem do monitorowania i skutecznego usprawniania produkcji. Wystarczy podłączyć zasilanie, jeden lub dwa czujniki, a system XL natychmiast dostarczy ponad 100 metryk i 20 wymiarów danych. Wystarczy dołączyć standardowy wyświetlacz o dowolnym rozmiarze, aby informować operatorów o stanach pracy i realizacji zlecenia. To łatwa transformacja cyfrowa Industry 4.0

System już niebawem dostępny w polskiej dystrybucji!

Zastosowanie

DODATKOWE WIDOKI ANDON

Każdy rozmiar w zależności od potrzeb.

XL HD zawiera port HDMI, dzięki czemu możesz podłączyć dowolny monitor, telewizor i wyświetlać wyniki na hali produkcyjnej. XL automatycznie generuje czytelnie informacje, w prostej wizualizacji dla operatorów.

Gdy proces produkcyjny trwa, XL pokazuje aktualny stan linii lub maszyny, czas trwania tego stanu, do pięciu wskaźników KPI (które można wybrać), chronogram na żywo, który pokazuje dokładnie, co wydarzyło się podczas zmiany, informacje o aktualnie produkowanym wyrobie oraz czas.

Kiedy występuje nieplanowany przestój, system kładzie nacisk na jak najszybszy powrót do produkcji. XL HD wykorzystuje czujniki na linii do wykrywania stanu produkcji. Następnie wyświetla w czasie rzeczywistym wszelkie anomalie wykryte podczas zmiany. Powiadamia operatorów o planowanych zdarzeniach (tj. przezbrojeniach lub przerwach) i nieplanowanych spowolnieniach za pomocą przejrzystych wizualizacji na tablicy wyników, które natychmiast zwracają uwagę.

 

Specyfikacja

Poznaj specyfikację XL HD.

Porty komunikacyjne

 • porty Ethernet RJ-45 IEEE 802.3 10/100 Mb/s, Auto-MDIX,
 • Host USB-A 2.0, prąd 500 mA @ 5 VDC (2.5W)
 • wyjście HDMI

Moc 24 V DC, 1 A

Środowiska Temperatura otoczenia: od 0° do 50°C

Wilgotność względna od 5% do 95% (bez kondensacji)

Wymiary i waga 7,75 x 7,75 x 2,00 cala3 | 3 funty 20 x 20 x 5 cm3 | 1,4 kg

Rdzeń przetwarzający 32-bitowy procesor ARM 1 GHz

4 GB pamięci flash

512 MB pamięci RAM Digital

Wejścia i wyjścia cyfrowe

 • 5 do 24 V DC, zlew lub źródło
 • SPDT, 30 V DC przy 1 A, wyjście przekaźnikowe tylko obciążenie rezystancyjne

Korzyści

 • Jednorazowy koszt urządzenia-brak ukrytych opłat i abonamentów
 • 60-dniowy test urządzenia przed zakupem
 • Brak kosztów wdrożenia - samodzielna, łatwa instalacja!
 • Nieograniczona liczba użytkowników
 • W cenie: urządzenie IoT z wbudowanym firmware’m OEE + aktualizacje, silnik bazodanowy, raporty, powiadomienia etc.
 • 2 lata gwarancji na urządzenie
 • pełny support lokalnego dystrybutora na rynku polskim

Wypróbuj Vorne XL HD ZA DARMO

To jest XL. Jest to urządzenie typu "wszystko w jednym", które integruje tablicę wyników, monitor produkcji, bazę danych i pakiet raportowania oparty na przeglądarce. Wszystko, czego potrzebujesz, aby monitorować i usprawniać produkcję.

Co obejmuje 60-dniowy okres próbny XL:

   • 1 urządzenie Vorne XL HD
   • Prezentacja produktu on-line (abyś mógł zacząć działać, gdy sprzęt XL do Ciebie dotrze)
   • Łatwy przewodnik samodzielnej instalacji i wsparcie Klienta
   • Zautomatyzowane, dokładne dane w czasie rzeczywistym i wskaźniki KPI wyświetlane na hali produkcyjnej
   • Brak konieczności instalowania oprogramowania, brak subskrypcji lub innych powtarzających się opłat

 

VORNE XL | Współpracuje z każdą maszyną, z każdym procesem, od razu po wyjęciu z pudełka. Łatwa, szybka samodzielna instalacja | Dokładne wskaźniki KPI w czasie rzeczywistym.

Dodatkowe informacje

URZĄDZENIE

Ten sam rozbudowany interfejs internetowy, nowe małe rozmiary.

XL HD to małe, ale bardzo skuteczne urządzenie do przetwarzania brzegowego IIoT, które przechwytuje, przechowuje, analizuje i raportuje dane produkcyjne, zapewniając wygodny dostęp z sieci.

 

XL zapewnia natychmiastowy dostęp do 60+ wbudowanych raportów i ułatwia tworzenie nieskończonej liczby raportów niestandardowych. Operatorzy wskazują przyczyny zatrzymań poprzez skaner kodów kreskowych 2D.

XL HD występuje tej samej rodzinie produktów co model XL810-1, który zawiera 28-calowy wyświetlacz LED z tym samym silnikiem XL IIoT - wszystko w jednym urządzeniu.

Część opisów i materiałów graficznych pochodzi ze strony https://www.vorne.com/.

Powiązane artykuły

Six Big Losses, czyli Sześć Dużych Strat

Six Big Losses, czyli Sześć Dużych Strat

Sześć dużych strat to bardzo skuteczny sposób kategoryzacji strat na maszynach: nieplanowane zatrzymania, planowane zatrzymania, mikro-przestoje, wolne cykle, odrzuty produkcyjne i odrzucenia startowe. Są one dostosowane do OEE i stanowią doskonały cel dla działań doskonalących.
27.09.2023
Czytaj artykuł
Praktyczne wskazówki dotyczące skrócenia czasu nieplanowanych przestojów

Praktyczne wskazówki dotyczące skrócenia czasu nieplanowanych przestojów

Maciej Nowak
Maciej Nowak
Kierownik Działu Rozwiązań Inżynierskich
Zła wiadomość jest taka, że nieplanowane przestoje są ogromnym źródłem utraty wydajności dla większości firm produkcyjnych. Natomiast dobra jest taka, że ograniczając właśnie przestoje można osiągnąć największe wzrost wydajności i zyski. Poniżej dziesięć prostych i praktycznych strategii skracania przestojów.
21.02.2023
Czytaj artykuł
Budowanie produktywności i poszukiwanie oszczędności w procesach montażowych.

Budowanie produktywności i poszukiwanie oszczędności w procesach montażowych.

Olimpia Niziołek
Olimpia Niziołek
Trener TQMsoft
Montaż to zwykle jedna z ostatnich operacji w procesie produkcyjnym przed przekazaniem produktu do klienta. Celem montażu jest nadanie ostatecznego kształtu produktu, nadanie cech użytkowych i eksploatacyjnych wyrobu. Wydaje się prosty, jednak to właśnie na tym etapie wychodzą wszystkie wcześniejsze niedociągnięcia, błędy i niezgodności jakościowe. To właśnie tu uwidacznia się zła organizacja lub brak przygotowania produkcji, brak wdrożonego przepływu, nie do końca dobrze zorganizowana logistyka wewnętrzna, błędy w technologii wykonania lub konstrukcji i inne problemy organizacyjne.
30.12.2022
Czytaj artykuł
MONITORING CZASU PRACY MASZYN WSPOMAGANY SYSTEMEM ANDON

MONITORING CZASU PRACY MASZYN WSPOMAGANY SYSTEMEM ANDON

Paweł Wojakowski
Paweł Wojakowski
Konsultant TQMsoft ds. doskonalenia produkcji
Czwarta rewolucja przemysłowa coraz silniej wpływa na sposób zarządzania produkcją. Zgodnie z podstawowym założeniem tej koncepcji, maszyny i urządzenia zainstalowane w fabryce mają się ze sobą komunikować. Komunikacja ma być prowadzona wielowątkowo, a jednym z kluczowych wątków wymiany danych pomiędzy maszynami ma być monitoring czasu ich pracy.
04.03.2021
Czytaj artykuł
Monitorowanie produkcji. Vorne XL - Przekuj dane w rezultaty

Monitorowanie produkcji. Vorne XL - Przekuj dane w rezultaty

Maciej Nowak
Maciej Nowak
Kierownik Działu Rozwiązań Inżynierskich
Skuteczne monitorowanie produkcji pozwala przekształcać surowe dane w przydatne informacje. Kluczem do lepszych efektów jest jednak regularne przeglądanie tych informacji w ustrukturyzowanych ramach, w celu podejmowania decyzji, działań i ciągłego doskonalenia.
15.03.2023
Czytaj artykuł
Jedno OEE – wiele możliwości

Jedno OEE – wiele możliwości

Robert Głos
Robert Głos
Trener TQMsoft
Praktyczne podejście do kalkulacji i interpretacji wskaźnika OEE. OEE jest wskaźnikiem efektywności, który pozwala nam porównywać, analizować i doskonalić, efektywność wykorzystania zasobów technicznych w procesach produkcyjnych. Odbywa się to dzięki identyfikacji i eliminacji marnotrawstwa, pogrupowanego do trzech kategorii (strat wynikających z Dostępności, Wykorzystania i Jakości). OEE integruje wykorzystanie czasu pracy zasobów technicznych i wykorzystanie materiałów. Mówiąc najprościej – identyfikuje procent czasu produkcji, który jest naprawdę produktywny.
18.07.2023
Czytaj artykuł
Wskazówki dotyczące uzyskiwania informacji od operatorów

Wskazówki dotyczące uzyskiwania informacji od operatorów

Maciej Nowak
Maciej Nowak
Kierownik Działu Rozwiązań Inżynierskich
Operatorzy mają najdokładniejszy i najbardziej spójny wgląd w procesy produkcyjne. Są oni cennym źródłem praktycznych informacji, które można wykorzystać do usprawnienia procesu. Jednak gromadzenie informacji od operatorów nie jest łatwe, gdy ich głównym priorytetem jest uruchomienie procesu. Aby to zrównoważyć będziemy przestrzegać zasady, że „małe zawiasy otwierają duże drzwi”. W tym artykule pokażemy, jak wykorzystać niewielką ilość czasu operatora do wprowadzenia znacznych ulepszeń.
07.06.2021
Czytaj artykuł
Tablica andon Vorne XL jako narzędzie poprawy efektywności produkcji

Tablica andon Vorne XL jako narzędzie poprawy efektywności produkcji

Marcin Herod
Marcin Herod
Dyrektor Działu Rozwiązań Inżynierskich
Wysoka wydajność i efektywność pracy parku maszynowego przedsiębiorstwa produkcyjnego staje się obecnie kluczowym czynnikiem poprawiającym konkurencyjność na rynku. Wyższa wydajność i efektywność produkcji oznacza niższe koszty wytwarzania oraz wzrost terminowości realizacji zamówień klientów. Oznaczać również może stabilizację produkcji, co bardzo korzystnie wpływa na kulturę pracy operatorów poprzez poprawę relacji pomiędzy kierownictwem a pracownikami bezpośrednio produkcyjnymi. Mając świadomość co daje przedsiębiorstwu poprawa wydajności i efektywności produkcji wiele firm sięga po rozwiązania wspierające zarządzanie w tym kontekście....
19.01.2021
Czytaj artykuł
Powrót do podstaw: OEE

Powrót do podstaw: OEE

Maciej Nowak
Maciej Nowak
Kierownik Działu Rozwiązań Inżynierskich
OEE nadal ma duże znaczenie dla produkcji – 50 lat po jego pierwszym wprowadzeniu. To również nadal jest często źle rozumiane. Wróćmy więc do OEE – najpierw z kilkoma krótkimi podstawami, a następnie z cennymi spostrzeżeniami ze świata rzeczywistego.
29.07.2021
Czytaj artykuł