Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor

Aktualności - 3

Digitalizacja i automatyzacja zbierania danych i kontroli jakości

26.02.2021
Przedstawimy możliwości przejścia z papierowej dokumentacji i Exceli na oprogramowanie do kontroli produkcji. Na przykładach powiemy, jak można elektronicznie prowadzić plany kontroli, jakie są możliwości podłączenia urządzeń pomiarowych, maszyn np. CMM. Omówimy też takie procesy jak zarządzanie bazą sprzętu pomiarowego, rejestracja niezgodności i reklamacji.
Czytaj więcej

Uprość analizę dzięki mapom ciepła

25.01.2021
Mapy cieplne (z ang. Heat maps) są doskonałym dodatkiem do zestawów raportów produkcyjnych, ponieważ znacznie ułatwiają wizualizację stanu wskaźników KPI. Dzięki mapom cieplnym – wyjątki i problemy praktycznie wyskakują ze strony, a kiedy kolory map termicznych są dodane do wykresów, bardzo szybko przekazują DUŻO informacji. Spójrzmy na prosty przykład. Wyobraź sobie, że chcesz zrozumieć, jak na efektywność (metrykę) wpływają zmiany pracownicze i linie produkcyjne (dwa wymiary analityczne). Wykres mapy cieplnej wyglądałby następująco:
Czytaj więcej

Nasze wyniki dotychczasowej działalności

20.07.2020
Pandemia uderzyła i w naszą działalność. Mimo wszystko nie poddaliśmy się i w ciągu kilku tygodni całą naszą ofertę szkoleń i konsultacji przekształciliśmy na formę zdalną. Chcemy się pochwalić i napisać, że cały czas działamy i realizujemy na cele biznesowe. Zaprojektowaliśmy tak zwane samplingi, aby udowodnić, że szkolenia on-line są tak samo wartościowe jak szkolenia stacjonarne.
Czytaj więcej