Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor

Aktualności - 3

Digitalizacja i automatyzacja zbierania danych i kontroli jakości

26.02.2021

Przedstawimy możliwości przejścia z papierowej dokumentacji i Exceli na oprogramowanie do kontroli produkcji. Na przykładach powiemy jak można elektronicznie prowadzić plany kontroli, jakie są możliwości podłączenia urządzeń pomiarowych, maszyn np. CMM. Omówimy też takie procesy jak zarządzanie bazą sprzętu pomiarowego, rejestracja niezgodności i reklamacji.

Czytaj więcej

Uprość analizę dzięki mapom ciepła

25.01.2021

Mapy cieplne (z ang. Heat maps) są doskonałym dodatkiem do zestawów raportów produkcyjnych, ponieważ znacznie ułatwiają wizualizację stanu wskaźników KPI. Dzięki mapom cieplnym – wyjątki i problemy praktycznie wyskakują ze strony, a kiedy kolory map termicznych są dodane do wykresów, bardzo szybko przekazują DUŻO informacji.

Spójrzmy na prosty przykład. Wyobraź sobie, że chcesz zrozumieć, jak na efektywność (metrykę) wpływają zmiany pracownicze i linie produkcyjne (dwa wymiary analityczne). Wykres mapy cieplnej wyglądałby następująco:

Czytaj więcej

BIULETYN TQ&M STYCZEŃ-CZERWIEC 2021

17.12.2020

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO LEKTURY NAJNOWSZEGO WYDANIA BIULETYNU TQ&M.

Magazyn wydawany przez TQMsoft został zredagowany przez pracowników i współpracujących Trenerów.

W publikacji znajdują się artykuły, które nawiązują do zagadnień jakościowych i produktywności:

Czytaj więcej

Nasze wyniki dotychczasowej działalności

20.07.2020

Pandemia uderzyła i w naszą działalność. Mimo wszystko nie poddaliśmy się i w ciągu kilku tygodni całą naszą ofertę szkoleń i konsultacji przekształciliśmy na formę zdalną.

Chcemy się pochwalić i napisać, że cały czas działamy i realizujemy na cele biznesowe.

Zaprojektowaliśmy tak zwane samplingi, aby udowodnić, że szkolenia on-line są tak samo wartościowe jak szkolenia stacjonarne.

Czytaj więcej

TQMsoft i AGH rozwijają współpracę w zakresie optymalizacji produkcji

10.07.2020

Już od ponad 5 lat na Katedrze Ekonomiki i Zarządzania w Przemyśle Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie dla potrzeb dydaktycznych wykorzystywana jest sprzedawana przez nas tablica Vorne XL800.

W Sali laboratoryjnej pod opieką Koła Naukowego przeprowadzane są symulacje procesu produkcyjnego w oparciu o stanowiska montażowe. Całość monitorowana jest on-line przez tablicę Andon XL800, co daje pełnię możliwości w zakresie późniejszej analizy danych i poprawy efektywności samego procesu.

Czytaj więcej

Nowości szkoleniowe

22.06.2020

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programami nowych szkoleń.

Z każdym nowym harmonogramem szkoleń prezentujemy kilkanaście, całkiem nowych produktów. W drugim półroczu 2020 roku przygotowaliśmy aż 21 nowych tematów szkoleniowych.

Czytaj więcej