Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor

INSPIRUJEMY, BY
WIEDZIEĆ JAQ

 QnowHow to kawał solidnej wiedzy dostarczonej przez najlepszych profesjonalistów pracujących w zespole TQMsoft.

 

 

Vorne XL810 - wersja 2.12 i kolejne nowości!

Vorne XL810 - wersja 2.12 i kolejne nowości!

15.10.2020
Vorne XL810 - wersja 2.12 i kolejne nowości!

We wprowadzonym ostatnio, nowym firmwarze tablicy Andon Vorne XL810 polski język to zaledwie jedna z wielu nowości. Oto kolejne z nich:

  • Nowy widok chronogramów

Ulepszony widok linii czasu to wspaniały sposób na stworzenie wizualnej informacji o wydarzeniach na linii produkcyjnej. Czasem jeden obraz jest warty więcej niż tysiąc słów – lub w tym przypadku liczb.

Kolorowe klastry pomagają w odbieraniu informacji, zauważeniu wzoru lub współzależności w danych produkcyjnych. Na obrazie poniżej przedstawiony jest nowy widok chronogramu. 

Pierwszy rząd jest typową linią czasu ze zdarzeniami produkcyjnymi. W drugim rzędzie linia czasu przedstawiona jest w formie klastrów z informacjami godzina po godzinie. Dodatkowo zastosowana została funkcja heat-mapy, w której kolory poszczególnych klastrów odzwierciedlają przebieg produkcji w danej godzinie. Oprócz kolorów klastry zawierają informacje o celu, ilości wykonanych elementów czy też wydajności linii. Rząd trzeci to podział zmiany na produkowane części. Zastosowano – tak samo jak w przypadku rzędu drugiego – heat-mapy oraz informacje liczbowe.

Dzięki takiemu przedstawieniu informacji od razu zauważysz w jakiej godzinie czy też przy jakiej części na zmianie odbyło się najwięcej nieplanowanych zdarzeń produkcyjnych takich jak np. awarie linii. W przypadku powyżej widać, że zaraz po uruchomieniu zmiany linia stała aż trzy razy – świadczyć to może o problemach na rozruchu. Najwięcej zatrzymań i awarii zdarzyło się w trzeciej i czwartej godzinie zmiany zaraz po przezbrojeniu – kolejny problem rozruchu. Godzina piąta zmiany rozpoczęła się od przerwy pracowniczej, podczas której problemy linii zostały naprawione przez techników, a w późniejszych godzinach wydajność linii oraz cele produkcyjne przewyższyły 100%.

Dzięki wizualizacji danych o wiele łatwiej zobaczysz wzory i współzależności danych, a to pomoże Ci zrozumieć i naprawić problemy.

  • Analizy dla kierowników produkcyjnych

Taki sam pomysł jak w przypadku chronogramów został zastosowany do stworzenia raportów w zakładce Dashboards. Przykład poniżej jest gotowym formatem analizy aż czterech linii produkcyjnych z jednego przedsiębiorstwa. Pokazuje ona podział pracy linii na godzinne klastry z zastosowaniem heat-mapy dla każdej linii osobno oraz połączoną analizę Pareto strat produkcyjnych – by łatwiej można było skupić się na najczęściej występujących stratach.

Bardzo ważnym elementem przy tworzeniu analiz jest możliwość łatwej zmiany typu lub widoku tej analizy. O wiele łatwiej jest zaangażować się w wprowadzanie zmian na produkcji jeśli można generować analizy, na których najbardziej nam zależy.

Posiadasz już XL800? Upgrade do XL810 jest bardzo prosty!

Jeśli używasz XL810, możesz zainstalować aktualizację w dowolnym momencie. Mamy również możliwość przeprowadzenie kompletnego upgrade’u zainstalowanych już tablic XL800 do wersji XL810.

W tym celu skontaktuj się z Działem Rozwiązań Inżynierskich:

wdrozenia@tqmsoft.eu

 

 

Podobne w kategorii

Wizualizacja danych

Wizualizacja danych

Andrzej Czarski
Andrzej Czarski
Trener TQMsoft
Żyjemy w czasach, w których podejmowanie praktycznie każdej decyzji odbywa się na podstawie danych. Wszyscy odczuwamy postępującą cyfryzację rzeczywistości i – użyjmy coraz częściej wykorzystywanego teraz terminu - danetyzację świata. Jesteśmy świadkami i równocześnie w wielu aspektach – osobistym, zawodowym, biznesowym, społecznym – kreujemy i wykorzystujemy współczesną przestrzeń Big Data. Jak pisze Gorelik z Waterline Data „świat zachłystnął się danymi”.
24.12.2021
Czytaj więcej