Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor

INSPIRUJEMY, BY
WIEDZIEĆ JAQ

 QnowHow to kawał solidnej wiedzy dostarczonej przez najlepszych profesjonalistów pracujących w zespole TQMsoft.

 

 

Vorne XL810 - wersja 2.12 jest już dostępna!

Vorne XL810 - wersja 2.12 jest już dostępna!

16.09.2020
Vorne XL810 - wersja 2.12 jest już dostępna!

Miło nam poinformować, że udostępniliśmy już wspólnie z Producentem nową wersję firmware’u najnowszej tablicy XL810 – v.2.12, która jako nowość wprowadza język polski!

Jeśli używasz XL810, możesz zainstalować aktualizację w dowolnym momencie. Mamy również możliwość przeprowadzenie kompletnego upgrade’u zainstalowanych już tablic XL800 do wersji XL810. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji, chętnie z Tobą porozmawiamy.

Heat-mapy

Używanie koloru do wizualizacji wskaźników produkcyjnych jest niezwykle powszechne w przypadku szybkiej detekcji problematycznych obszarów lub takich, w których jesteś wyjątkowo dobry.

Metryki znormalizowane (tj. Wartości procentowe) mają cieplejsze kolory map generowane automatycznie na podstawie ich zakresów alertów metrycznych - od czerwonego przez bursztynowy do zielonego. Inne metryki są generowane automatycznie w kolorze czerwonym (np. Liczba odrzutów), zielonym (np. Wyroby dobre) lub niebieskim (np. Total).

Wybierz jedną z czterech różnych typów heat-map: czas (np. OEE), wymiar (np. OEE poszczególnych wyrobów), wymiar w tym czasie (np. Utylizacja).

Nowe chronogramy

Całkowicie zaprojektowaliśmy chronogram - z szeroką gamą nowych funkcji:

 • Wstaw kilka pasków chronogramu z różnymi wymiarami danych do klastrów, aby wizualnie ujawnić wzorce danych.
 • Użyj nowej kontroli palety, aby zastosować kolory mapy cieplnej.
 • Użyj nowej opcji nakładki tekstowej, aby podkreślić wymiary danych i maksymalnie aż trzy wskaźniki do pojedynczego zdarzenia.
 • Skorzystaj z nowej kontroli etykiet, aby wygenerować w XL legendy dla pasków i etykiet do fabryk, obszarów i gniazd produkcyjnych.
 • Wybierz opcję <Auto by Time Range>, aby tablica XL810 automatycznie wybrała wymiary na podstawie zakresu czasu.

Prezentujemy funkcję Live Controls

Wskaźniki KPI oraz elementy Chronogramu teraz oferują kontrolę na żywo. „Live controls” zapewniają najlepsze odwzorowanie Twojej wyobraźni w zakresie wizualizacji danych. Polubisz łatwość konfiguracji widoku!

Manualna detekcja stanu Run

Jedną z najpopularniejszych funkcji XL jest automatyczne wykrywanie stanu Run, czyli pracy linii produkcyjnej, dzięki ciągłemu monitorowaniu cykli w celu stwierdzenia czy linia jest w stanie Run (praca) czy Down (nieplanowany przestój). W przypadku procesów o długich czasach cyklu często lepiej jest kontrolować to manualnie. Teraz XL10 oferuje aż trzy możliwość sprawdzenia stanu linii:

 • Wejście cyfrowe (zwykle ze sterownika PLC)
 • Skanowanie kodu kreskowego (zwykle przez operatora)
 • XL API (zazwyczaj poprzez integrację z innymi aplikacjami i systemami)

Detekcja stanu po czasie bez produkcji

Kiedy kończy się przerwa lub przezbrojenie, występuje przeważnie krótki czas przed momentem automatycznej detekcji stanu pracy. XL810 wprowadza tymczasowy stan produkcyjny, wyświetla adekwatny komunikat aby poinformować operatora o procesie wykrywania stanu. Jak tylko tablica wykryje co aktualnie dzieje się na linii – system przejdzie do odpowiedniego stanu.

Ulepszenia dla Przezbrojeń

Zagłębiając się w analizę przezbrojeń dodaliśmy:

 • Wykres Pareto dla powodów przezbrojeń.
 • Hierarchiczną tabelę powodów przezbrojeń.

XL oferuje teraz również opcję uruchomienia przezbrojenia z cyfrowego wejścia w celu ułatwienia integracji z systemami zewnętrznymi.

Ulepszenia w zakresie powodów odrzutów

Powód odrzutu jest od teraz pełnoprawnym wymiarem danych. Oznacza to, że są one dostępne z każdego interfejsu do raportowania, łącznie z tymi „na życzenie”.

Dodaliśmy również nowe wykresy „out of the box” w celu lepszej analizy strat jakościowych – w tym możliwość analizy odrzutów po fazie produkcyjnej, stanie oraz zmianie produkcyjnej.

Więcej języków wyświetlacza

XL810 wyświetli teraz najczęściej stosowane komunikaty w wybranych przez Ciebie językach: angielskim, holenderskim, francuskim, niemieckim, włoskim, polskim, portugalskim i hiszpańskim. Język wybierany jest na podstawie lokalnych ustawień urządzenia.

I oczywiście, tak jak poprzednio, wszystkie te języki są dostępne w interfejsie internetowym XL (jako funkcja "preview").

Dodatkowe funkcje

 • Nieciągłe zdarzenia: Jeśli zmiana, przestój lub konserwacja jest podzielona przez posiłek / przerwę lub spotkanie (tj. Brak produkcji), dwie części są teraz automatycznie traktowane jako pojedyncze zdarzenie.
 • Obsługa interfejsu API z powodami odrzucenia: można teraz przesyłać przyczyny odrzutów  z ilościami zliczanymi za pośrednictwem interfejsu XL API, aby umożliwić łatwą integrację z innymi systemami i aplikacjami.
 • Duplikowane skany kodu kreskowego części : Skanowanie kodu kreskowego produktu w czasie jego produkcji otworzy teraz nowe zlecenie tego samego produktu. Umożliwia to uruchamianie tej samej części dwa razy z rzędu. Umożliwia również zmianę ustawień tego produktu i natychmiastowe ich zastosowanie.
 • Czas aktualny: teraz można go wyświetlić.

Posiadasz już XL800? Upgrade do XL810 jest bardzo prosty!

W tym celu skontaktuj się z Działem Rozwiązań Inżynierskich:
✉ wdrozenia@tqmsoft.eu

Zainteresowany?

Chętnie umówimy się na rozmowę, telekonferencję lub spotkanie na miejscu.

 

 

 

Podobne w kategorii

Wizualizacja danych

Wizualizacja danych

Andrzej Czarski
Andrzej Czarski
Trener TQMsoft
Żyjemy w czasach, w których podejmowanie praktycznie każdej decyzji odbywa się na podstawie danych. Wszyscy odczuwamy postępującą cyfryzację rzeczywistości i – użyjmy coraz częściej wykorzystywanego teraz terminu - danetyzację świata. Jesteśmy świadkami i równocześnie w wielu aspektach – osobistym, zawodowym, biznesowym, społecznym – kreujemy i wykorzystujemy współczesną przestrzeń Big Data. Jak pisze Gorelik z Waterline Data „świat zachłystnął się danymi”.
24.12.2021
Czytaj więcej