Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor

INSPIRUJEMY, BY
WIEDZIEĆ JAQ

 QnowHow to kawał solidnej wiedzy dostarczonej przez najlepszych profesjonalistów pracujących w zespole TQMsoft.

 

 

Jak zintegrować procesy zapewnienia jakości w organizacji rozproszonej?

Jak zintegrować procesy zapewnienia jakości w organizacji rozproszonej?

15.07.2020
Jak zintegrować procesy zapewnienia jakości w organizacji rozproszonej?

Obecne wymagania zapewnienie jakości wymuszają na firmach produkcyjnych prowadzenie kontroli produkcji, nadzoru nad dokumentacją i wielu innych działań pro-jakościowych. 

Spełnienie tych wymagań bez aplikacji wspierającej jakość staje się trudne i uciążliwe. Firmy powszechnie zaczynają więc wdrażać aplikacje do nadzoru jakości. Przy wdrożeniu często okazuje się że problemem staje się koszt wdrożenia, przy założeniu pokrycia aplikacją wiesza liczbę zakładów, istotne stają się też takie zagadnienia jak: wymiana danych pomiędzy odrębnymi jednostkami tej samej firmy czy przepływ danych od dostawców.

Okazuje się że architektura wdrażanej przez nas aplikacji QDA świetnie pasuje dla tego typu instalacji i znacznie ułatwia rozwiązanie powyższych problemów. Dzięki strukturze Klient serwer i elastycznemu podejściu do definiowania baz danych, Klient ma możliwość wyboru architektury rozwiązania.

Najprostsza wersja zapewnia pracę na odrębnych aplikacjach w każdej z lokalizacji firmy z możliwością wykorzystania jednego formatu danych do raportowania i analiz. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest duża elastyczność każdego zakładu w konfigurowaniu aplikacji do własnych potrzeb.

QDA

Drugą opcją jest wykorzystanie jednej centralnej aplikacji, zaletą tej wersji jest redukcja kosztów koniecznych do zakupu licencji i modułów funkcjonalnych oraz pełna standaryzacja konfiguracji.

qda

W opcji tej w dalszym ciągu Klient może zdecydować, czy chce używać jednej bazy danych zawierającej dokumentację i dane z każdego zakładu, czy też ustawić dla każdego z zakładu odrębną bazę zawierającą produkty, plany kontroli i dane pomiarowe.

Dla najbardziej wymagających Klientów można połączyć lokalne instalacje dostosowane do lokalnych potrzeb z centralnymi serwerami, które przetwarzają dane i komunikują się z zewnętrznymi systemami ERP/MES.

Od 15 lat prowadzi wdrożenia aplikacji do zarządzania i kontroli jakości.

Zapraszam do kontaktu.

Marcin Herod
Dyrektor Działu Rozwiązań Inżynierskich
☎ tel. 12 397 18 80, kom. 695 844 804
✉ email: wdrozenia@tqmsoft.eu

Podobne w kategorii

Budżetowanie aplikacji do kontroli jakość

Budżetowanie aplikacji do kontroli jakość

Marcin Herod
Marcin Herod
Dyrektor Działu Rozwiązań Inżynierskich
Bazując na naszym doświadczeniu, chcielibyśmy zwrócić uwagę na ważne aspekty dotyczące digitalizacji Państwa produkcji i zarządzania jakością, a tym samym mamy nadzieję pomóc w sprawnym wdrażaniu nowych rozwiązań.
15.03.2022
Czytaj więcej