Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor

INSPIRUJEMY, BY
WIEDZIEĆ JAQ

 QnowHow to kawał solidnej wiedzy dostarczonej przez najlepszych profesjonalistów pracujących w zespole TQMsoft.

 

 

Skanowalne raporty produkcyjne - oszczędność czasu

Skanowalne raporty produkcyjne - oszczędność czasu

12.09.2022
Oszczędzaj czas dzięki skanowalnym raportom produkcyjnym

Rozmiar

Zacznijmy od rozszerzenia pojęcia „wyciągniętych cytatów” na raport produkcyjny. Cytat tego typu bierze frazę kluczową i przedstawia ją w większym, charakterystycznym kroju, aby dodać wizualnego zainteresowania i zwrócić na niego uwagę.

Równoważną konstrukcją raportu produkcyjnego jest „wyciągnięcie” kluczowych metryk w większym rozmiarze i z charakterystycznym stylem - wzbudzenie wizualnego zainteresowania i natychmiastowe zwrócenie uwagi na najważniejsze informacje.

Oto przykład, który „wyciąga” trzy kluczowe wskaźniki:

Kolor

Raporty produkcyjne mają unikalną możliwość wykorzystania koloru w celu zwiększenia możliwości skanowania. Kolor ma nieodłączne znaczenie (tj. semantykę), dzięki czemu idealnie nadaje się do zwrócenia uwagi na najważniejsze informacje w raporcie.

Zacznij od palety neutralnych kolorów (np. czarnego, szarego, niebieskiego). Te kolory będą stanowić podstawę Twojego raportu.

W tym przykładzie pokazujemy pięć kolorów z naszej neutralnej palety: Night #000000, Emperor #464646, Manatee #6A6A6A, Ash #909090 i Awesome #1070C0.

Następnie przejdź do palety kolorów semantycznych — kolorów, które mają silne właściwości interpretacyjne (np. zielony, bursztynowy i czerwony). To kolory semantyczne wydobędą ważne szczegóły i zwiększą przejrzystość Twoich raportów.

W tym przykładzie pokazujemy pięć kolorów z naszej palety semantycznej: Evergreen #006400, Sprout #228B22, Amber #FFBF00, Fire #D91111 i Lawa #8B0000.

Te dwie palety kolorów razem tworzą kontekst, ułatwiając przeglądanie, interpretację i działanie w raportach produkcyjnych.

Teraz wprowadźmy kolory w życie.

W naszym pierwszym przykładzie użyjemy małych kolorowych wskaźników, aby zwrócić uwagę na problematyczne przebiegi części. Jeśli przeskanujesz kolumnę OEE, od razu widać, że istnieje część problematyczna: Czekoladowa Mieszanka Martini. W rzeczywistości problem jest tak poważny, że oprócz koloru, kształt jest używany do wzmocnienia problematycznego wyniku OEE.

W naszym drugim przykładzie poprowadzimy każdy wiersz tabeli za pomocą wskaźnika koloru, który wskazuje, czy cel został osiągnięty – w tym przypadku cel dotyczący wydajności pracy. Po raz kolejny od razu widać, gdzie jest problem. Carroll byłby szczęśliwy. Enzo byłby bardzo nieszczęśliwy. A James byłby zachwycony (zwłaszcza po jego Vesper Martini).

W naszym trzecim przykładzie połączymy kolor z rozmiarem, aby wskazać, w jaki sposób każda z Sześciu Wielkich Strat różni się od oczekiwań (kolor słupka) i jak straty porównują się ze sobą w wartościach bezwzględnych (wielkość słupka).

Nagłówki

Nagłówki ułatwiają przeglądanie raportu w celu znalezienia informacji, które mogą być szczególnie interesujące.

Oto kilka wskazówek dotyczących tworzenia nagłówków zoptymalizowanych pod kątem skanowania:

  • Używaj nagłówków w neutralnych kolorach, aby nie przeszkadzały w skanowaniu danych (np. niebieski).
  • Użyj większego rozmiaru czcionki, aby odróżnić nagłówki od innych treści.
  • Rozważ pisanie nagłówków w formie pytań – prowadzi to czytelnika w zamierzonym kierunku.
  • Ułóż i uporządkuj podstawowy raport, tak aby nagłówki były idealnie dopasowane do treści.

Oto przykład sekcji raportu z nagłówkiem zoptymalizowanym pod kątem skanowania:

Jak możesz wykorzystać te wskazówki, aby zoptymalizować możliwość skanowania raportów produkcyjnych? Jeśli masz pomysły do omówienia lub pytania, które chcesz zadać - skontaktuj się z nami. Chętnie porozmawiamy.

Aktualizacja jest łatwa!

Jeśli masz XL810 z dostępem do internetu, aktualizacja zostanie automatycznie pobrana do XL gotowa do instalacji jednym kliknięciem:

  1. Zaloguj się jako Administrator
  2. Kliknij łącze „Nowa wersja dostępna” na dole strony.
  3. Kliknij Zainstaluj.
  4. Powtórz dla każdego XL810.

Jeśli Twój XL nie ma dostępu do internetu, skontaktuj się z nami, aby uzyskać łącze do pobrania.

 

Posiadasz już XL800? Upgrade do XL810 jest bardzo prosty!

Jeśli używasz XL810, możesz zainstalować aktualizację w dowolnym momencie. Mamy również możliwość przeprowadzenie kompletnego upgrade’u zainstalowanych już tablic XL800 do wersji XL810.

W tym celu skontaktuj się z Działem Rozwiązań Inżynierskich:

✉ wdrozenia@tqmsoft.eu

Zainteresowany?

Chętnie umówimy się na rozmowę, telekonferencję lub spotkanie na miejscu.

 

Część opisów i materiałów graficznych pochodzi ze strony https://www.vorne.com/.

Podobne w kategorii

Jedno OEE – wiele możliwości

Jedno OEE – wiele możliwości

Robert Głos
Robert Głos
Trener TQMsoft
Praktyczne podejście do kalkulacji i interpretacji wskaźnika OEE. OEE jest wskaźnikiem efektywności, który pozwala nam porównywać, analizować i doskonalić, efektywność wykorzystania zasobów technicznych w procesach produkcyjnych. Odbywa się to dzięki identyfikacji i eliminacji marnotrawstwa, pogrupowanego do trzech kategorii (strat wynikających z Dostępności, Wykorzystania i Jakości). OEE integruje wykorzystanie czasu pracy zasobów technicznych i wykorzystanie materiałów. Mówiąc najprościej – identyfikuje procent czasu produkcji, który jest naprawdę produktywny.
18.07.2023
Czytaj więcej