PPAP („Production Part Approval Process”) to tytuł jednego z podręczników określanych mianem „Core Tools”, które wymagane są w Systemie Zarządzania Jakością w przemyśle motoryzacyjnym. Został on wydany przez amerykańską organizację AIAG („Automotive Industry Action Group”) w celu określenia zasad zatwierdzania wyrobu przez klienta przed rozpoczęciem jego produkcji seryjnej.
Organizacje skupione w motoryzacyjnym łańcuchu dostaw są zobowiązane do certyfikacji swojego systemu zarządzania jakością na zgodność z wymaganiami IATF 16949. Oczywiście należy mieć świadomość, że sam standard to nie jedyne wymagania, jakie należy wdrożyć w organizacji. Obok niego występują m.in. kluczowe metody jakości, wśród których znajduje się APQP (Advanced Product Quality Planning).
APQP4Wind to organizacja non-profit założona przez wiodących na świecie producentów i dostawców turbin wiatrowych.
SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO LEKTURY NAJNOWSZEGO WYDANIA BIULETYNU TQ&M.
Magazyn wydawany przez TQMsoft został zredagowany przez pracowników i współpracujących Trenerów.
W publikacji znajdują się artykuły, które nawiązują do zagadnień jakościowych i produktywności:
Jeśli mają Państwo problemy z jakością i od dawna myślicie, że do obsługi jakości powinniście mieć aplikację. To świetnie się składa, bo oferujemy teraz swoją pomoc.
Proponujemy darmową telekonferencję, wyłącznie z Państwa firmą.
Podczas telekonferencji przedstawimy aplikację QDA oraz według życzenia możemy omówić następujące moduły:
Zapraszamy do zapozania się z naszą ofertą konsultacji online.
Konsultacje on-line - to koncepcja konsultacji inżynierskich w formule godzinowej służąca do wspomagania Państwa kadry w momentach szczególnie wymagających dodatkowych zasobów lub w momentach, w których zespół utknął i zwolnił tempo prac, np. w ramach:
W dobie zmieniającego się świata, ciągłych nowości i coraz to większych wymagań stawianych przedmiotom codziennego użytku, przedsiębiorstwa produkcyjne muszą poświecić sporo czasu na sprostanie tym potrzebom.
Po wprowadzeniu w 2015 roku nowej normy ISO 9001:2015, przyszedł czas na wprowadzenie jej odpowiednika dotyczącego systemu zarządzania jakością w przemyśle motoryzacyjnym. 1 października 2016 roku wydany został standard IATF 16949:2016. Po raz pierwszy te wymagania nie są wydane przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO), lecz Interational Automotive Task Force (IATF).