Bazując na naszym doświadczeniu, chcielibyśmy zwrócić uwagę na ważne aspekty dotyczące digitalizacji Państwa produkcji i zarządzania jakością, a tym samym mamy nadzieję pomóc w sprawnym wdrażaniu nowych rozwiązań.
GORĄCO ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W SEMINARIUM "PFMEA WG AIAG i VDA ED. 1, CZYLI JAK PRZYGOTOWAĆ WDROŻENIE NOWYCH WYMAGAŃ".
TEMATYKA SPOTKANIA:
W czasie wideokonferencji omówimy zagadnienia:
Doświadczenie pokazuje że dla wsparcia narzędzi jakości, zwykle wdrażane są aplikacje wspierające jedno czy dwa tematy związane z jakością. Co usprawnia pracę, ale w dalszym ciągu generuje mnóstwo zadań dla pracowników, a szereg analiz i raportów oczekuje na wolną chwilę inżyniera. Nie jest to może oczywiste, ale wdrażanie programów często powoduje dodatkowe trudności związane z brakiem „kompatybilności” pomiędzy formatami raportów czy nawet rozbieżnościami w sposobie liczenia wskaźników.
Jeśli mają Państwo problemy z jakością i od dawna myślicie, że do obsługi jakości powinniście mieć aplikację. To świetnie się składa, bo oferujemy teraz swoją pomoc.
Proponujemy darmową telekonferencję, wyłącznie z Państwa firmą.
Podczas telekonferencji przedstawimy aplikację QDA oraz według życzenia możemy omówić następujące moduły:
Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom Klientów, których wewnętrzne procedury ograniczają wyjazdy zewnętrzne, w związku z istniejącą sytuacją spowodowaną zagrożeniem epidemiologicznym.
W związku z tym zachęcamy do kontaktu w sprawie:
Przygotowanie i wsparcie zespołu do samodzielnej pracy z wymaganiami edycja 1. wg AIAG i VDA.
Na początku czerwca, po kilku latach wspólnej pracy Automotive Industry Action Group (AIAG, USA) oraz Verband der Automobilindustrie (VDA, Niemcy) wydały wspólny podręcznik FMEA. Podręcznik ten ujednolica regionalne wymagania FMEA, tj. harmonizuje amerykańskie i niemiecki podejście do analizy przyczyn i skutków wad w przemyśle motoryzacyjnym.
Od kilku lat trwa opracowywanie nowej wersji wytycznych FMEA, która ma zastąpić bieżące czwarte wydanie słynnego podręcznika firmowanego przez AIAG (Automotive Industry Action Group) oraz wytyczne niemieckie, zawarte w woluminie VDA 4.2, wydanym przez VDA QMC (Verband der Automobilindustrie e.V. Qualitäts Management Center).
Opracowując FMEA procesu (PFMEA – Process FMEA), najpierw określić trzeba temat analizy, którym jest konkretny proces dla konkretnego wyrobu (lub rodziny wyrobów). Następnie wykonujemy analizę PFMEA dla poszczególnych kroków procesu - najczęściej operacji.