Czasem jest sytuacja, że dostajemy reklamacje od klienta na wady powłoki, których nie widzimy podczas wykonywania kontroli gotowego wyrobu przeznaczonego do wysłania do klienta. Budując hipotezę przyczyny takiego stanu, dochodzimy do wniosku, że warunki oświetleniowe w naszym zakładzie a warunki w zakładzie klienta są zdecydowanie odmienne. Rozwiązaniem na tego typu problemy jest podręcznik VDA 16
Rynek współpracy producentów motoryzacyjnych z dostawcami w całym łańcuchu dostaw, oparty jest na standardzie IATF 16949:2016, który ma gwarantować dużą skuteczność i efektywność systemów zarządzania jakością, co zagwarantuje producentom motoryzacyjnym powtarzalności produktów jakie są dostarczane na linie montażowe.
GORĄCO ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W SEMINARIUM "PFMEA WG AIAG i VDA ED. 1, CZYLI JAK PRZYGOTOWAĆ WDROŻENIE NOWYCH WYMAGAŃ".
TEMATYKA SPOTKANIA:
W czasie wideokonferencji omówimy zagadnienia:
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ NOWYMI SZKOLENIAMI DEDYKOWANYMI DLA BRANŻ:
SPOŻYWCZEJ:
Gorąco zachęcamy do lektury najnowszego wydania Biuletynu TQ&M.
Magazyn wydawany przez TQMsoft został zredagowany przez pracowników i współpracujących Trenerów. Odbywało się to w niecodzienny sposób, gdyż jak każdego, pandemia konronawirusa, dotknęła i nas. Praca nad biuletynem odbywała się zdalnie z naszych domów i mieszkań.
Było to ciężkie wyzwanie, ale podołaliśmy i z dumą prezentujemy nasze kolejne wydanie
TEMATYKA SPOTKANIA:
W czasie telekonferencji omówimy wdrożenie aplikacji do kontroli jakości i prowadzenia SPC. Z uwzględnieniem typowych problemów jakie napotyka się w takich projektach
i przedstawieniem możliwości ich rozwiazywania.
Celem drugiej edycji VDA FFA z listopada 2018 jest konsekwentne wdrożenie wszechstronnej analizy wad z rynku w całym łańcuchu dostaw. Szczególna uwaga jest poświęcona sytuacjom, kiedy wada nie jest potwierdzona w procesie analizy części. Wymagane jest ustanowienie interfejsów pomiędzy klientem a dostawcą dla kontrolowane wymiany informacji. Wydajność działań ma zapewnić stałe monitorowanie w oparciu o proces stałego doskonalenia – CIP i wymagane/ zalecane wskaźniki.
Przygotowanie i wsparcie zespołu do samodzielnej pracy z wymaganiami edycja 1. wg AIAG i VDA.
Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Biuletynu TQ&M.
W nowym numerze opisujemy następujące tematy: