VDA 16 - OCENA WZROKOWA POWIERZCHNI DEKORACYJNYCH W MOTORYZACJI - QnowHow - TQMsoft
Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor

INSPIRUJEMY, BY
WIEDZIEĆ JAQ

 QnowHow to kawał solidnej wiedzy dostarczonej przez najlepszych profesjonalistów pracujących w zespole TQMsoft.

 

 

VDA 16 - OCENA WZROKOWA POWIERZCHNI DEKORACYJNYCH W MOTORYZACJI

VDA 16 - OCENA WZROKOWA POWIERZCHNI DEKORACYJNYCH W MOTORYZACJI

VDA 16 - OCENA WZROKOWA POWIERZCHNI DEKORACYJNYCH W MOTORYZACJI

VDA 16 - ocena wizualna elementów dekoracyjnych wewnętrznych i zewnętrznych pojazdów

Czasem występuje sytuacja, że dostajemy reklamacje od klienta na wady powłoki, których nie widzimy podczas wykonywania kontroli gotowego wyrobu przeznaczonego do wysłania do klienta. Budując hipotezę przyczyny takiego stanu, dochodzimy do wniosku, że warunki oświetleniowe w naszym zakładzie a warunki w zakładzie klienta są zdecydowanie odmienne. Rozwiązaniem na tego typu problemy jest podręcznik VDA 16, który zawiera wytyczne dotyczące sposobu oraz przeprowadzenia oceny wizualnej dla elementów dekoracyjnych wewnętrznych i zewnętrznych pojazdów.

Podręcznik VDA 16 - wymagania

Podręcznik podaje jako wymagania między innymi: barwę oświetlenia, natężenie źródła światła, kierunek oceny, rodzaje symboliki stosowanego oświetlenia, udziału procentowego odrzutów, a także założenia odnośnie kosztów, wynikający z takiej kontroli. Podręcznik wskazuje również, aby ustalenia odnośnie kontroli wzrokowej zostały rozpoczęte we wczesnym okresie ustaleń z klientem. Znajdziemy tutaj również przykład porozumienia jakościowego z klientem oraz dostawcami w łańcuchu dostaw odnoszącej się do warunków oceny. Zawartość podręcznika opisuje, dla jakich wyrobów oraz z jakich procesów pochodzą rodzaje wad. Klasyfikacja wad z podziałem na strefy obserwacji, wielkość i rodzaj danej wady oraz jej dokładny opis w załączonym katalogu to dobry przykład, w jaki sposób pracować wspólnie z klientem, tak aby zminimalizować ryzyko niewłaściwej oceny wyrobów.

VDA - podręcznik

Wymagania podręcznika VDA 16 skierowane są do osób zajmujących się kontaktem z klientem na wczesnym etapie procesu projektowania, auditorów jakości końcowej, inżynierów procesu i jakości oraz innych osób biorących udział podczas definiowania wymagań co do oceny powłoki oraz osób dokonujących analizy problemów związanych z wadami.

Szkolenie VDA 16 - OCENA WZROKOWA POWIERZCHNI DEKORACYJNYCH W MOTORYZACJI

Podczas szkolenia zostaną Państwo zapoznani z wymaganiami podręcznika oraz warsztatem z fizycznej oceny powłok, zbudowaniu standardu oceny i pracy. Po zakończonym szkoleniu uczestnik będzie w stanie przygotować własną instrukcję kontroli wyrobów pod kątem oceny wizualnej.

Podobne w kategorii

ZATWIERDZENIE PROCESU PRODUKCYJNEGO I WYROBU (PPA) WG VDA 2 2020

ZATWIERDZENIE PROCESU PRODUKCYJNEGO I WYROBU (PPA) WG VDA 2 2020

Robert Stolarczyk
Robert Stolarczyk
Trener TQMsoft
Zewnętrzna procedura PPA obejmuje przygotowanie i przekazanie dokumentacji wraz z próbkami klientowi. Po przedłożeniu pozostaje czekać na jego decyzję. Według poprzedniej wersji VDA 2 2012 klientowi przedstawiano próbki i dokumentację zgodnie z jednym ze stopni udokumentowania 0-1-2-3. Tu mamy istotna zmianę. 23 elementy zostały zastąpione 49 dowodami.
17.02.2021
Czytaj więcej